Kaip išsirinkti akinius nuo saulės?

Norint išsirinkti gerus akinius nuo saulės, vertėtų įsigyti vienus, tačiau kokybiškus. Akiniai nuo saulės vienas svarbiausių ir taip pat madingiausių aksesuarų, todėl vasaros metu yra būtini. Žinoma, šiuo metu rinkoje populiariausi ray ban akiniai, tačiau ar populiariausi modeliai gali būti tinkami visiems? Ar esti pigesnių alternatyvų? Kaip išsirinkti gerus akinius nuo saulės?

Kai rinksitės stiklo spalvą, pirmiausia rinkitės natūralius tonus – rusvą, melsvą bei pilką. Akinių medžiaga neturi didelės įtakos, nes tai visiškai nepakeis jūsų apsaugos kokybės. Kartais pirmenybę netgi turi plastikas, nes plastikiniai akiniai yra lengvesi ir tvirtesni. Prie gerų kokybiškų akinių rasite informaciją apie apsaugą nuo ultravioletinių spindulių. Kad apsaugotumėte akis nuo jų, įsitikinkite, kad akiniuose yra specialus, skirtas akims apsaugoti filtras. Kartais, saulėi net nešvienčiant, verta užsidėti akinius nuo saulės, nes jie ne tik pagerina matomumą, tačiau taip pat padeda apsisaugoti akims nuo ultravioletiniu spindulių, kai spunduliuotė yra aktyviausia. Dėl to rekomenduojama akinius nešioti net ir apniukusiu oru, kai matomuas yra puikus ir be jų.

Kad išsirinkti sau tinkančius akinius, reikia atkreipti dėmesi į veido formą. Kuo geriau išsirinksite akinius, tuo mažiau ultravioletinių spindulių pasieks jūsų akis. Rėmeliai turi patogiai laikytis ant nosies, o auselęs neturi įsispausti į odą, tačiau ir neturi būti per daug laisvos. Jei jūsų veidas apvalus, jums tik tiek apvalūs, tiek geometrinių formų akiniai. Labiausiai tiks tie kurie atkartos jūsų antakių formą. Apvali veido forma yra pati universaliausia, tačiau nepatariame rinktis akinių, kurie per dideli jūsų veidui. Širdies formos veido savininkui labiausiai tinka apvalus akiniai su siaurais rėmeliais. Galite išsirinkti labai madingus vintažinio stiliaus apvalius arba užapvalintus kvadrato formos akinius, tačiau patariame, kad akinių rėmeliai nebūtų platensi nei jūsų skruostikauliai. Kvadratinės formos veidui labiausiai tiks katės akių formos rėmeliai bei lakūno, lašo, ovalūs akiniai. Tokie akiniai sušvelnins veido „kampuotumą“. Jei jūsų veidas pailgos formos, vertėtų pabandyti kvadratinės formos akinius su didesniais rėmeliais. Taip pat labaiu tiks akiniai, kūriu rėmeliai kiek platesni nei įprastai. Ovalaus veido savinkas gali nešioti įvairius akinius nuo saulės, tačiau geriau venkite ypač storų ir didelių rėmelių.

 

One Comment on “Kaip išsirinkti akinius nuo saulės?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.