Vasara – pilnavertiškų atostogų sergėtoja.

Tikriausiai kiekvienas pasaulio žmogus kurio gyvenimo rutinoje aukščiausias vietas užima darbas visada nekantriai laukia atostogų. Ką jau bekalbėti apie moksleivius. 92 dienos laisvės ir nevaržomų veiklos pasirinkimų. Tikrai taip, vasara yra pats geriausias metų laikas skirtas atostogoms, poilsiui ir naujų jėgų sėmimuisi.

Oficialiais 2015 metų duomenis, trijuose Lietuvos oro uostose – Vilniuje, Kaune ir Palangoje – per trejus vasaros mėnesius buvo aptarnauta 1,3 milijonų keleivių, kas sudarė 9 procentais didesnį kiekį nei 2014. Taipogi buvo pastebėta, kad poilsiautojų populiarumas Viduržemio jūros salose pradeda nusileisti Pietų Europiečių miestams. Pasak surinktų duomenų, vasaros metu pakilo Ispanijos ir Italijos miestų populiarumo lygis – į Barseloną keliauti pasirinko 40 tūkstančių žmonių, tai 20 procentų daugiau nei praeitais metais. Kalbant apie Milaną, jį aplankyti nusprendė net 65 tūkstančiai žmonių, kas buvo 30 procentų daugiau negu praeitą vasarą. Iš Lietuvoje esančių oro uosto galima pasiekti begalę turistų mėgiamų salų – Kretą, Kosą, Kiprą, Islandiją, Sardiniją, Madeirą, Siciliją. Jas metų į metus mėgsta lankyti nemaža dalis Lietuvos gyventojų. Atostogų skrydžiai yra tikras piko metas aviakompanijoms, žmonės mąsiškai plūsta į kitas šalis norėdami pailsėti. Bilietai perkami žaibo greičiu, kartais išperkama apie 150 lėktuvo bilietų per vieną dieną, kas nesezono metu atrodytų protu nesuvokiama.

Kartais itin didelę laimę laukiant kelionės datos gali sujaukti nemaloni situacija, kuomet išsiruošiate atostogų, skrydžiai būna atšaukiami arba neatvyksta ir nuotaikingi keliautojai, tampa įkalinti savo šalies arba užsienio oro uostose. Vien statistiniais duomenimis yra teigiama, kad kas 10-tas Europos gyventojas yra turėjęs problemų su skrydžiu vėlavimu ar atšaukimu. Tačiau tam įvykus nepraraskite kantrybės, nes jūsų laukia nemažos kompensacijos. Patenkant į EU reglamentus atitinkančias situacijas ir avialinijų galima reikalauti nedaugiau 600 eurų. Taip pat reikia būti budriems, nes įmonės gali stengtis vilkinti pinigų gražinimo procesą, o galų gale – jo pilnai išvengti. Todėl niekada jei jūsų skrydis buvo sutrikdytas, turite pilną teisę reikalauti, kad su jumis būtų tinkamai pasirūpinta. O svarbiausia nepriimkite juokingai atrodančių kompensacijų (įvairiausių maisto kuponų, nemokamų ekskursijų ir panašiai). Jas priėmus atsisakote žymiai vertingesnių pretenzijų.

2 Comments on “Vasara – pilnavertiškų atostogų sergėtoja.”

  1. Vasarą nebūna labai pigūs skrydžiai , visi keliauja, o oro linijos tuo naudojasi – pakelia kainas, pigiausia skristi visgi ne šiltuoju metu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.