Kokosų aliejus – kodėl verta naudoti?

Kokosų aliejus atrodo kaip lydyti kiaulės taukai: balta spalva, kieta mąsė, gražiai kepasi ir tikrai nesuges. Dauguma jį pripažėsta kaip stebuklingą ir naturalų maisto produktą. Transriebalams tapus nemadingiems, vėl pradėta stipriai branginti tropinius aliejus, kurie devinto dešimtmečio pasaulyje nemažą laiką buvo gabenami dėl itin didelio sočiųju riebalų skaičiaus. Panašų laikotarpį atgyveno ir kokosų aliejus, garbinamas ne tik už savo kulinarinius sugebėjimus, bet ir naudiškumą sveikatai ir išvaizdai. Pritariama, kad jis puikiai padeda burnos higienai ir norintiems numesti svorio, sustabdo kelią širdžių ligoms, cukriniam diabetui, priešinasi infekcijoms, gerina virškinimą ir skatina geresnę imuninės sistemos veiklą, taip pat nepamirškime plaukų ir odos.

Patys amerikiečiai pametė galvas dėl šio superprodukto. Atėjus Rugsėjui natūralaus maisto mažmeninkė „Whole Foods“ pateikė specifinę ataskaitą apie kokoso aliejaus savybes, kurios vaidino „kulinarinę, sporto ir grožio mitybos srities raumenį“.  Natūralių ir specialių produktų analizes rašanti bendrovė „Spins“ pateikė duomenis, kurie rodo, kad kokosų aliejaus perkamumas JAV 2016 metais perkopė 239 milijonus JAV dolerių, o tai daugiau nei pusė pardavimų 2012-2014 metais. Atsižvelgiant į kitus aliejus (sojų, rapsų) jų pardavimai ryškiai krito. Europoje dominuojantys britai irgi nori kokosų aliejaus. „Whole Foods“ atstovas Britanijoje Danielis Rodriguezas leidinyje „Telegraph“ teigė: „Pastaraisiais metais stebėjome kaip rinkos veikla kiekvienais metais pakyla bent dvigubai“.

Tai, kas nemažą laiką buvo tinkama kai kuriems, vis dėl to visiems netinka. Aktyvūs žmonės, kurie minta ryžiais ir žuvimi, gali gauti didelės naudos iš riebalų esančių kokosų aliejuje. Tai neprivalomai galioja sėslesnį gyvenimą toleruojantiems kepsnių, bulvių ir miltinių patiekalų mėgėjams. Daugiau nei tris dešimtmečius trukusius tirimus su paliktaisiais dramblių jaunikliais Kenijos valstybėje, patvirtino, jog kokosų aliejaus riebumas ir pats tinkamiausias maisto pakaitalas maitinančiai motinai, nes mažyliai sugeba išgyventi iki tol kol patys galės pasirūpinti maistu savarankiškai.

Tačiau kokosų aliejaus naudingumas yra puikus dėl priežaščių kurios kelią pavojų – tai itin riebus produktas. Jo pliusai yra patys kokosų aliejaus minusai. Puikus, gražinantis ir pavojingas maistas, kuris iki šiol yra prieštaringas stebuklas.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.