Kokybiškai atlikta namų apdaila – nuo ko viskas priklauso?

Visai nesvarbu, įsirenginėjate namą ar butą, greičiausiai esate tikri, jog norite tik pačių kokybiškiausių apdailos paslaugų. Nė vienas nenorime gyventi namuose, kur paliktas meistro brokas, už kurį mes dar ir susimokėjome. Tai rikai nėra scenarijus, kurio norime ar linkime sau, tačiau nuo ko priklauso apdailos darbų kokybė? Ar visada galima kaltinti meistrą ir jo patirties nebuvimą? O galbūt gali būti ir kitos priežastys? Pabandysime aptarti kelis atvejus, kurie leis aiškiau įsivaizduoti esamą situaciją.

Jei planuojate namuose grindis kloti plytelėmis, renkatės meistrą, kuris teikia šią paslaugą. Visgi, jam atlikus darbą galima pastebėti, jog grindys atrodo nelygios, tačiau kas dėl to kaltas? Šioje vietoje gali būti keli atvejai. Tai meistro ne kompetencija arba netinkamai atliktas grindu betonavimas. O galbūt jo išvis atsisakėte, nes nusprendėte, jog sename bute grindys ir taip atrodo gan lygios? Tokioje situacijoje dėl taip vadinamo broko galite kaltinti tik save pačius. Tiesa ta, jog plytelių ar bet kokios kitos grindų dangos klojimas priklauso ir nuo jau paruošto pagrindo kokybės, už kurią atsako visiškai kiti meistrai. Žinoma, jei su pastaraisiais jau atsiskaitėt ir atsisveikinot, ieškoti kaltų bus labai sudėtinga. Būtent dėl šios priežasties, nepaisant to, jums reikalingas grindu betonavimas, o gal sienų špakliavimas, mes siūlome atliktus meistrų darbo rezultatus vertinti iš karto. Negana to, vėliau atvykę kiti meistrai turėtų patys įvertinti jiems siūlomą darbui pagrindą. Jei jis nelygus, turėtumėte apie tai sužinoti dar prieš dangos išklojimą, mat vėliau pakeisti esamą situaciją per daug sudėtinga ir brangu. Paaiškinkite meistrams savo reikalavimus, norus bei supratimą apie teikiamas paslaugas ir tai išties pravers ieškant geriausio paslaugos tiekėjo. Jums reikalingas meistras, kuris supranta, ko norite ir gali tai pasiūlyti, tad palengvinkite visiems dalią ir komunikuokite.

Šio pavyzdžio tikslas parodyti, jog nors įvairiems darbams samdome skirtingus specialistus, jų darbai neretai susiję. Būtent dėl šios priežasties reikia išmokti komunikuoti su meistrais bei suteikti jiems galimybę įvertinti prieš tai dirbusių kolegų darbą.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.