Kokybiški katilai

Kaskart atėjus šaltajam metų laikui, vienas pagrindinių rūpesčių kiekvieno namuose tai šildymas. Mažiau bėdų bei vargo turi tie, kurie tą pačią šildymo sistemą naudoja ne pirmus metus ir nesiruošia jos keisti. Visgi vis daugiau žmonių įsirengia naujus namus ir jiems dažnai kyla klausimų kaip racionaliau apšildyti savo būstą. Kokybiškas katilas yra itin naudingas, kuomet reikia šildyti įvairaus dydžio patalpas. Šiluma yra svarbi kiekvienam žmogui, todėl reikia šiam dalykui skirti pakankamai dėmesio.

Renkantis katilą reikia pagalvoti apie jo funkcionalumą, nepamiršti, kad dažniausiai reikia turėti arba įsirengti dūmtraukį, turėti šildymo planą, apgalvoti finansines galimybes bei kitas alternatyvas. Katilai gaminami iš ketaus ar plieno. Katilai gali būti skirstomos pagal kuro rūšis – kietas kuras (malkos, granulės, briketai), dujos arba elektra. Granuliai katilai patogūs tuomet, jeigu šeimininkas nenori dažnai dėti kuro. Jie yra aukštesnio techninio lygio, juose įvedama programa ir tuomet pagal temperatūros režimą, automatiškai dozuojant, pilamos granulės. Šiais laikais labai populiarus kietas kuras – malkos, briketai, granulės. Svarbiausia naudojant katilus, kurie naudoja šias kuro rūšis, kad jos būtų sausos, nes sauso kuro energinė vertė yra kelis kartus didesnė nei netinkamo šlapio. Dujiniai katilai yra alternatyva tiems vartotojams, kurie nenori ar neturi sąlygų rūpintis kuru, jo sandėliavimu, tačiau pageidauja mėgautis šiluma ir laisvu laiku. Automatizuota valdymo sistema, kuri yra montuojama į dujinius katilus, leidžia tiksliai nustatyti, reguliuoti ir palaikyti norimą temperatūrą patalpose. Šio tipo katilai puikiai tinka didelių patalpų šildymui. Norint, kad būtų įrengtas kokybiškas katilas, visuomet svarbiausia yra tikslai parengti projektą bei kruopščiai sumontuoti šildymo sistemą, todėl geriausiai šį darbą palikti profesionalams.

Be jokios abejonės, patariama įsigyti katilus iš autorizuotų platintojų, su garantija ir su nurodyta aptarnavimo tarnyba, kuri visada gali padėti. Kaip visi žino, gaminio kaina atspindi gamintojo ilgametės patirties ir pažangių technologijų panaudojimo rezultatus, nepriklausomai tai katilas, aukšta tvora ar kompiuterinė įranga. Itin svarbu, jog katilas būtų tinkamai įrengtas ir eksploatuojamas. Gamintojas prideda eksploatavimo ir įrengimo instrukciją, taip pat reikia vadovautis galiojančiais kitais reikalavimais, susijusiais su įrangos patikimumu bei priešgaisrine sauga. Geriausia yra išsirinkti tokį katilą, kuriam reikia kuo mažiau papildomos priežiūros. Tai lyg automobilis, kuomet į jį įsėdama, pasukamas raktelis ir nuvažiuojama. Niekam nepatiktų, jeigu kas rytą reikėtų keisti alyvą, patikrinti skysčių lygius ir t.t. Gerai įrengtam ir tinkamai pasirinktam katilui daug priežiūros nereikės.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.