Sunkiai perlipamas tinklas

Senais laikais buvo statomos aukštos sienos, tvoros nubrėžiančios aiškią ribą tarp teritorijų. Sienos buvo lyg gynybiniai įtvirtinimai. Bėgant metams ir besikeičiant gyvenimo būdui, pasaulėžiūrai, pamažu kito ir tvoros. Nepermušamą mūrą bei aklinas tvoras vis dažniau pakeisdavo paprastesnės konstrukcijos. Saugias pilių sienas keitė dekoratyvios tvoros, kurios be saugojimo paskirties įgavo naują reprezentacinę funkciją.
Aukštuose socialiniuose sluoksniuose tvoros modernėjo, kaimo sodybose šis kitimas buvo šiek tiek lėtesnis, – visos investicijos atitekdavo pagrindiniam sodybos pastatui, o tvora būdavo konstruojama iš pigiausių ir greitai surenkamų medžiagų kaip medis ar sunkiai perlipamas tinklas. Kaimo žmonėms susiręsti medines tvoras buvo greičiausias ir patogiausias būdas. Visgi medinės tvoros negalėjo būti tokios tvirtos kaip mūrinės ar plieninės. Tvoros turėjo atskirti teritorijas, o jų reikšmė po truputį tapo reprezentacine.

Šiais laikais tvorų paskirtis yra tokia pati, kaip ir senais laikais, – atskirti teritorijas, saugoti bei puošti. Beje, visi šie veiksniai ne visuomet vienodai svarbūs. Pavyzdžiui sodybai, kuri stovi šalia miško, žymiai reikalingesnė saugi, nei graži tvora, todėl renkantis tvoras reikėtų į tai atkreipti dėmesį. Kalbant apie saugumą, itin svarbią vietą užima tvoros patvarumas, kuris priklauso nuo medžiagų ir konstrukcijos tvirtumo. Taip pat svarbus dalykas yra tvoros aukštis – ar ji pakankamai aukšta, kad užtikrintų saugumą nuo vagių ir plėšriųjų gyvūnų? Visgi kokį aukštį bei medžiagas derėtų rinktis, paprastai galima spręsti iš aplinkos, kurioje stovi pastatas bei koks jis pats yra. Svarbus yra pastato stilius, jo kiemas. Šiandien Lietuvoje siūlomos tvoros, kurių medžiagos yra plytos, blokeliai, sunkiai perlipamas tinklas, akmenys, medis, metalas, plastikas ir t.t. Šiuolaikinės tvoros yra lengvai montuojamos, tinka prie kiekvieno klasikinio ar modernesnio stiliaus pastato. Dvidešimt pirmame amžiuje, tvorų asortimentas yra labai platus, todėl kiekvienas klientas tikrai ras bei išsirinks tai, ko jam labiausiai reikia bei kas labiausia patinka.

Statant tvoras, be jokios abejonės daromi įvairūs vartai, varteliai. Ne vienas sutiks, jog taip nutinka, kuomet niekaip nepavyksta atrakinti vartų, namų durų. Dažniausiai galvojama kaip tai sutvarkyti, ką daryti, kaip atidaryti. Žmonės sugaišta daug laiko, nervų. Visgi nederėtų vargti, nes yra puiki pagalba. Susikūrusi ne viena įmonė, kuri užsiima sugedusių, užsikirtusių ir panašių spynų atidarymu. Belieka tik paskambinti reikiamu numeriu, kurių internete galima rasti ne vieną, o atvykęs meistras greitai išspręs susidariusią problemą, nepriklausomai tai durų, vartų ar užsikirtusių vartelių atidarymas. Visuomet iškilus bėdai, reikia kreiptis į savo srities specialistus, kurie puikiai išmano savo darbą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.