Kainų markiratorius

Viena labiausiai diskutuojamų temų Lietuvoje – nedideli atlyginimai ir aukštos kainos. Visada galime ieškoti geriau apmokamo darbo, tačiau neturime galimybės įtakoti prekių ir paslaugų kainų. Kodėl pagaliau nepadarius bent mažų žingsnelių, kurie padėtų mažiau galvoti apie finansus? Daugelis lietuvių paklausti kiek išleidžia maistui, laisvalaikiui ar kitoms prekėms, pasimeta ir nežino tikslaus atsakymo. Finansinį stabilumą šeimoje galėsime pasiekti tik stebėdami ir analizuodami pajamas ir išlaidas. Deja, daugelis mano, kad biudžeto vedimas atima nemažai laiko, tačiau tai vos 3 minutės per dieną. Biudžetui vesti galima rasti daugybe patogių skaičiuoklių ar tiesiog turėti prisijungimus tam skirtose svetainėse. Paprasta, nes daugelį darbo atlieka pati skaičiuoklė, tereikia tik analizuoti gautus skaičius. Biudžeto vedimas – pirmas žingsnis siekiant finansinės laisvės šeimoje. Vėliau reikėtų atlikti ir smulkesnę analizę apie perkamus daiktus, prekes ir jų vartojimą. Ar kada susimastėte, kiek daiktų įsigyjate, tačiau taip ir nepanaudojate ar panaudojate dalinai? Tai gali būti kalbama tiek apie maisto produktus, tiek apie kito vartojimo prekes. Tyrimai rodo, kad ypač reikėtų susirūpinti maisto išmetimo problema. Ar kada įsivaizdavote, kiek per mėnesį išmetate nesuvartotų maisto produktų, tai lygu Jūsų išmestiems pinigams. Viena iš kontrolinių priemonių stebėti ar ši pinigų praradimo problema egzistuoja Jūsų šeimoje – kainų markiratorius.

Kaip pasikeistų jūsų požiūris į greito vartoji prekes, ar vis dar pirktumėte daugiau nei jums reikia, jei sužinotumėte, kad per mėnesį išmetate nuo 10 iki 40 procentų išleistų pinigų už prekes, kurių taip ir nesuvartojote. Kaip tai kontroliuoti ir ką reikia pradėti daryti jau dabar? Pirmiausiai sužymėkite visas greito vartojimo prekes surašydami ant pakuočių įsigijimo kainas. Atlikti tai greitai jums padės kainų markiratorius. Rekomenduojama bent apytiksliai žymėti ir pagamintų patiekalų kainas, nes dažnai pasitaiko, kad laiku nėra suvartojami ir šie produktai. Kas kartą išmetant nesuvartotus, pasenusius ar tiesiog pabodusius patiekalus ar maisto produktus pasižymėkite kokią dalį išmetėte. Jei nesuvartojote 1/3 pakelio grietinės, būtinai pasižymėkite trečdalį pirkimo kainos kaip „išmestą“ į šiukšlių dėžę. Nustebsite kokius skaičius gausite mėnesio pabaigoje. O jei paskaičiuotumėte metinę sumą?

Biudžeto vedimas ir jo analizė šeimai padeda atsikratyti streso ir sutaupyti nemažai pinigų. Svarbiausia taisyklė išleisti mažiau nei per mėnesį gavai pajamų. Tačiau vien pajamų ir išlaidų vedimas nepadės pasiekti gerų rezultatų, juos reikia analizuoti ir ieškoti silpnųjų vietų. Biudžeto vedimas toli gražu nėra laisvalaikio ar pramogų atsisakymas. Pagaliau pamatyti savo šeimos finansines klaidas yra būtina kiekvienam. Todėl pati pradžia yra noras turėti finansinį stabilumą. Tokiu atveju įrankiai yra paprasti: skaičiuoklė, kuri gali būti tiek pačių sukurta, tiek naudoti specialiai tam sukurtas; kainų žymeklis ir 3-5 min per dieną skirtos stebėti pokyčius bei juos analizuoti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.